Weź udział w najważniejszej w branży radiowej międzynarodowej konferencji dotyczącej przyszłości radiofonii.

Już 10 i 11 maja we Wrocławiu spotkanie najbardziej wpływowych osób ze świata radiofonii!

Tomas Řapek

Chairman of the Board, Teleko Digital

Po studiach na  Czech Technical University w Pradze Tomas pracował w czeskiej Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji na stanowisku Dyrektora Działu Technicznego (1993-2004). W 2004 został Dyrektorem Zarządzającym w firmie TELEKO, s.r.o., a w  2007 został wybrany na Prezesa Zarządu TELEKO digital. a.s. która jest załorzycielską firmą TELEKO, s.r.o. Firma TELEKO funkcjonuje na rynku od 15 lat na polach takich jak transmisje radiowe FM oraz konsultacje telekomunikacyjne, a od 2004 roku jest mocno zaangażowana w uruchomienie radia cyfrowego.

Do tego momentu udało jej się wdrożyć wiele testowych transmisji w różnych miastach w Czechach. Firma jest jedynym członkiem z Czech międzynarodowej organizacji World DMB Forum i aktywnie uczestniczy w promocji tego typu transmisji cyfrowych na świecie. TELEKO, s.r.o. zostało w zeszłym roku nagrodzone przez Czech Telcommunication Office za obsługę systemów cyfrowych z rodziny Eureka 147 w całych Czechach. 1 kwietnia  2011 TELEKO rozpoczęło nową erę radia cyfrowego poprzez uruchomienie transmisji DAB/DAB+ w Pradze i Pribram.

TELEKO dostarcza  sygnał cyfrowy do 28,8% populacji Czech. Planowane jest objęcie zasięgiem 50% populacji do końca 2012roku.