Weź udział w najważniejszej w branży radiowej międzynarodowej konferencji dotyczącej przyszłości radiofonii.

Już 10 i 11 maja we Wrocławiu spotkanie najbardziej wpływowych osób ze świata radiofonii!

Matthew Trustram

New Media Project Manager, European Broadcasting Union

Jako Manager Projektu Nowych Mediów w EBU Matthew Trustram pełni funkcję koordynatora prac kilku grup eksperckich, do czego zaliczyć można New Radio Group której obiektem zainteresowania jest m.in. przyszłe platformy dla radia oraz implikacje nowych technologii dla nadawców i twórców programów. W polu jego zainteresowań leży radio hybrydowe i procesy produkcji i przesyłania treści w tym zakresie (współpracował nad rozwojem platformy hybrydowej produkcji EBU, co zademonstrowane zostało w Parlamencie Europejskim w Brukseli w październiku 2011).

Interersuje go też względnie duży potencjał platform komplementarnych w wieloplatformowym modelu łączącym radiofonię naziemną z Internetem. Przed dołączeniem do zespołu EBU pracował jako dziennikarz i producent wieloplatformowy w BBC oraz szwedzkim publicznym nadawcy SRG.

EBU obsługuje 85 medialnych organizacji krajowych oraz 56 krajów w Europie i nie tylko. Reprezentuje Członków oraz promuje wartości oraz odrębność mediów publicznych w Europie i na świecie. Sieci Eurovision oraz Euroradio dostarczają wiadomości, sport, wydarzenia oraz muzykę do Członków EBU oraz innych podmiotów medialnych. Usługi dla Członków obejmują porady prawne, standaryzację techniczną oraz kwestie rozwoju, a także współprodukcję oraz wymianę myśli europejskiej. Więcej informacji można znaleźć na www.ebu.ch