Weź udział w najważniejszej w branży radiowej międzynarodowej konferencji dotyczącej przyszłości radiofonii.

Już 10 i 11 maja we Wrocławiu spotkanie najbardziej wpływowych osób ze świata radiofonii!

Eugenio La Teana

Director of Research and Development, RTL 102,5

Eugenio La Teana obecnie pracuje jako Dyrektor Badań i Rozwoju w RTL 102,5 Hit Radio. Doświadczenie w technologii IT daje szansę Panu La Teana spojrzenia na media z innej perspektywy. Podczas studiów inżynieryjnych na uniwersytecie rozpoczął pracę z Media Company.

Jego pierwszym zadaniem jako konsultanta było przerobienie strony internetowej. Jego pasja do radia ujawniła się już od samego początku. Panu La Teana został zatrudniony w 2000r. w RTL 102,5. Około roku 2001 otrzymał zadanie utworzenia „interaktywności” w kanale telewizyjnym, to były narodziny kanału 102,5 Hit, pierwszego prawdziwego Multimedialnego Interaktywnego Kanału Muzycznego. Dwa lata zajęło mu odkrywanie możliwości zintegrowania Radia, Telewizji i Internetu oraz Telefonu Komórkowego.

Po tym czasie ponownie skupił się na Radiu, rezultatem jego nowego doświadczenie było stworzenie usługi TMC (Traffic Message Channel) w sieci RTL. Obecnie jest ekspertem przy TMC FORUM. Sięgając jeszcze do roku 2002, Eugenio rozpoczął przygodę z Radiem Cyfrowym. Wziął udział jako lider projektu RTL 102,5 w kilku europejskich projektach takich jak PRETIO, MY FRIEND, itd. Dziś jest jednym z najbardziej znanych specjalistów w Europie w kwestiach usług związanych z siecią DAB. Pracuje także nad uruchomieniem mobilnej telewizji  w standardzie T-DAB (T-DMB). RTL 102,5 jest pierwszą firmą we Włoszech, która wprowadziła mobilną telewizję poprzez platformę DAB do telefonów komórkowych.

Ostatnio w radiu RTL 102,5 projekt Radio w TV „radiovisione” rozszerzyło pole rozwoju technologii, obejmującego aplikacje mobilne aż po integrację z sieciami społecznymi. Przyszłość…